...a decydujący mecz odbył się w Kup

Rok szkolny 2007/2008

Finał wojewódzki L.A. w Kędzierzynie-Koźlu (SZS)
29.05.2008r. - stadion Kuźniczka

29 maja na stadionie Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce. Publiczne Gimnazjum w Zagwiździu reprezentowała trójka dyskobolów. Wśród chłopców w finałowym konkursie rzutu dyskiem wystąpiło 22 zawodników z całego regionu. Obaj nasi reprezentanci znaleźli się w ścisłym finale (8 zawodników). Agaczewski Michał uplasował się na 7. pozycji, natomiast Cziurlok Piotr z wynikiem 36,32m wywalczył srebrny medal. Podium wywalczone przez Piotrka Cziurloka jest pierwszym w historii PG Zagwiździe na zawodach sportowych rangi wojewódzkiej.

Finał Wojewódzki L.A. (Igrzyska WZ LZS)
                                                       7.06.2008 - Opole (stadion Gwardii)

Sztafeta chłopców w składzie Cziurlok Piotr, Dambowy Adrian, Kuczera Dawid i Pośpiech Patryk w biegu 4x100m udała się na Finał Wojewódzki na którym zajęła 5. miejsce.

Finał powiatu L.A. Szkolnego Związku Sportowego
                                                   17.05.2008r. - stadion Gwardii w Opolu
Również na stadionie Gwardii 17 maja odbył się Finał Powiatowy organizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Ponownie medal, tym razem brązowy zdobyła sztafeta chłopców w biegu 4x100m (Pośpiech, Dambowy, Cziurlok, Kuczera). Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w rzucie dyskiem. Piotr Cziurlok zwyciężył w Finale Powiatowym, natomiast Agaczewski Michał był trzeci. Drugie miejsce wśród dziewczyn zajęła Kafka Anna.

Finał Rejonowy L.A. (Igrzyska WZ LZS)

Przełom maja i czerwca to czas zawodów lekkoatletycznych. Finał Rejonowy Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich. Na stadionie Gwardii w Opolu Gimnazjaliści z Zagwiździa wywalczyli trzy krążki. Drugie miejsce w skoku w dal zajął Cziurlok Piotr. Również na drugim miejscu uplasowała się sztafeta chłopców w biegu 4x100m. Na podium stanęli: Dambowy Adrian, Pośpiech Patryk, Kuczera Dawid i Cziurlok Piotr. Trzecie miejsce było udziałem dziewczyn, także w biegu sztafetowym 4x100m. Brązowe medale wywalczyły: Gladis Alicja, Gola Wioleta, Kafka Anna i Mikula Martina. Na tych samych zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się jeszcze Agaczewski Michał w skoku wzwyż i Mikula Martina w rzucie oszczepem plasując się na czwartych pozycjach.

Rok szkolny 2006/2007

III Wojewódzka Olimpiada „Wiedzy o Sporcie”
20.02.2007r. – Kędzierzyn-Koźle

Półfinał Wojewódzki:

1. PG Cisek                            73 pkt.
2. PG K-Koźle nr 1                 68
3. PG Turawa                          64
4. PG Branice                         63
5. PG Zagwiździe        56 (Pisarska Agata 29pkt., Jonientz Anna – 27)